Sevgili meslektaşım; Öncelikle Silivri’de göstermiş olduğunuz ev sahipliğiniz için çok teşekkür ederim. Şuan İstanbul’da bulunan 4500 Sigorta acentesinin ziyaretlerine başlamış bulunmaktayım ilk ilçe olarak Silivri’den başladım. Sizlerle de yüzyüze görüştüğümüz gibi asıl konumuz; “TSAEV TÜRKİYE SİGORTA ARACILARI ENSTİTÜSÜ VAKFI Kurulması ve TSAB TÜRKİYE SİGORTA ARACILARI BİRLİĞİ kurulması Ve bunlar kurulursa Birlik Kurulması için Bağış Yaparmısın?” sorulara verdiğiniz bizi güçlendirici cevabınız için çok teşekkür ederim. Bende sizin haricinizde Silivri de bulunan acentelerden aldığım cevaplar doğrultusunda, İTO Meslek komitesi ve SAİK’e aşağıdaki temennilerimi ilettim. Bir ay süre verdim çözülmez ise ben takipçisi olacağım.

Benim Silivri için İTO MESLEK KOMİTESİNE ve SAİK’e önerilerim.

1-) Şubelerin Tekrar Silivri de gözden geçirilmesi, Çok fazla olduğu ve şubelerin her kese kapıcıya dahil şifre verdirmelerinden dolayı iş kayıpları yaşamaları güncel yöneticilerden ümidi kesmelerine sebep olmuş. Acenteler arasında Şubeler ile yan yana olanı bile var,

2-) Silivri de açılmış olan acentelerin tamamı neredeyse Aile şirketi dışarıdan kimse çalıştırılmıyor, Bir çoğu da tek başına çalışıyor. Acentelerin vizyonu için ve daha çok para kazanmalarını sağlayıp Teknik personel çalıştırabilmeleri konusun da eğitimler sunulmalı, Sadece Trafik ve DASK değil diğer poliçelerin satışlarının yapılabilmesinin sağlanması ve Özel bir toplantının Silivri’de düzenlenmesinin sağlanması (Belediyeden yer teminin de yardımcı olabilirim.)

3-) Tüm acentelerin BES satabilmesinin sağlanması için eğitimlerin Silivri’ye özel verdirilmesinin önünün açılması ve tamamının Belgeyi almasının sağlanması.


20.Komite Başkan adayı Uğur Onur Koca,9 Nisan’da yapılacak olan İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerine saatler kala meslektaşlarına seslenerek,acenteleri tekrar eski gücüne kavuşturacaklarını ve genç,dinamik yol arkadaşları ile seçimlere girdiklerini söyledi.


20.Komite Başkan Adayı Uğur Onur Koca konuşmasına şöyle devam etti.

 

“Bildiğiniz üzere İTO SİGORTACILIK MESLEK KOMİTESİ BAŞKAN Adaylığımı acentelerin huzurlu ve kavgasız derneği olan SAAD çatısı altında açıklamış bulunuyorum.

Sizlere bu metinde başkanlığı tarafımıza lütfetmeniz durumunda neler yapacağımızdan bahsetmek istiyorum:

Öncelikle SAAD olarak seviyeli olmaktan; kavgasızlıktan yanayız; lütfen yanına sevgi ve saygıyı da ilave ediniz. Ayrıca Şiddetsizlik prensibini benimsiyor ve uyguluyoruz. Bunu tüm sektöre yayacak güce ve pozitif enerjiye sahibiz.

Gençlerin tüm sektörlerde olduğu gibi sigortacılık sektöründe de söz sahibi olmasından yanayız. Çünkü bu kadar hızlı gelişen bir sektörde akılcı, dinamik ve enerjik bir yönetim en doğal hakkınızdır.

Sigortacılık sektöründe hangi makam sahibine bir sonraki hedefini sorsanız size cevap olarak: Koltuğu gençlere bırakmaktan bahseder ama maalesef genel itibariyle bu makam sahiplerinin söylemleri ve eylemleri birbirini tutmaz.

Belli ki Başkanlığımız süresince vaktimizin büyük çoğunluğu Ankara’da ama doğru adreslerde acentelerimizin haklarını tesis etmekle geçireceğiz; zira 12 yıllık ciddi bir zaman kaybından ve kapanan binlerce acentenin ahından fazlaca haberdarız.

Önce acentenin finansal geleceğinin tapusu olan DEVLET GÜVENCESİNDE ACENTE KOMİSYON YÖNERGESİ ni hayata geçirmek için var gücümüzle çalışacağız.

Sigorta satış kanalları arasındaki haksız rekabet politikalarına müdahil olup; hiç kimseyi kayırmadan herkese hakkını teslim edeceğiz.

10 Nisan geldiğinde masamızda ilk poliçesini kesen acente arkadaşımla yıllık 50.000.000 üretim yapan acente arkadaşım aynı terazide olacak. Böyle kurumlarda adaleti tesis edemez gözümüzü kapatırsak içinde bulunduğumuz ateşi daha da körüklemiş oluruz.

Bunları başardığımızda yerden kaldırıp adım attırmaya başladığımız itibarımıza çeki düzen vereceğiz. Sigorta bilincini yaymanın yanı sıra sigorta neden acenteden alınmalıdır? konulu başarı hikayelerimizi geniş kitlelerle paylaşacağız.

Yapacak çok iş var sevgili meslektaşlarım ama metni daha da uzatmak istemiyorum.

Artık bu zulme dur demenin, mesleği hakettiği itibarlı seviyeye getirmenin İTO’na akılcı, canlı, kavgadan geçinmeyen genç bir ekibi getirmenin zamanı gelmedi mi?

Yürekten evet diyen büyük çoğunluğu ben buradan duyabiliyorum.O vakit bu vazifeden kaçış yok:

9 NİSAN 2018 PAZARTESİ günü sizleri kırmızı listede yeralan Gençlere destek vermeye bekliyorum.

Yeni dönem tüm acentelerimize “UĞURLU” ve “ONURLU” GELECEK.